>>> Zobacz wiecęj wydarzeń w lokalizacji: województwo Lubelskie , Chełm

>>> Zobacz wiecęj wydarzeń z kategorii: Regionalne , Kabarety


Dni Chełma


Dni Chełma

Miejsce: Chełm, Polska

Dodane przez Sylwek w dniu:
   wtorek, 16-04-2013 09:19

Kategorie: Regionalne,KabaretyDni Chełma 2014 - Jarmark z Bieluchem
 
To już pewne. Przyszłoroczne Dni Chełma, znane również pod nazwą ‘Jarmark z Bieluchem’, odbędą się w dniach 31 maja/1 czerwca 2014. Pewnymi gwiazdami, które wystąpią, są dwa zespoły: Bajm i Afromental. Budżet miasta, przeznaczony na organizację imprezy, to 150-200 tysięcy. Na specjalnym spotkaniu w Urzędzie Miasta, na które zaproszono przedstawicieli mediów omawiano wydarzenia, które mogłyby być zawarte w programie Jarmarku. Jakie propozycje padły?
Zaplanowanie bloku porannego dwóch dni przez atrakcje dla rodzin, pchli targ lub przekazanie godzin porannych organizacjom pozarządowym, które miałyby okazję zorganizować dodatkowe atrakcję.
Bicie rekordu Guinessa w ilości duchów w jednym miejscu. Urządzenie parady duchów po koncertach.
Występy młodych kabaretów, jako noc kabaretowa lub przed koncertami. Do ustalenia jest też miejsce- plener lub Chełmski Dom Kultury.
‘Maraton z duchami’ w piątkową noc, z 30/31, w kinie letnim.
Zdobienie niedźwiedzi przez młodzież z chełmskich szkół. Niedźwiedzie w założeniu miałyby być porozstawiane w różnych częściach miasta. W niedzielę natomiast odbyłby się spacer niedźwiedzim szlakiem.
Różnorodne konkurencje sportowe: biegi, wyścigi rowerowe, turniej miast lub osiedli.
Scena otwarta, na której będą mogły zaprezentować się chełmscy artyści muzyczni.
Jak podobają się Państwu wyżej wymienione propozycje? Czekamy na opinie mieszkańców !!
źródło: http://wschodnia.tv/92-gazeta-wschodnia/kultura-rozrywka-i-sport/1101-dni-chelma-2014-jarmark-z-bieluchem
Uwaga!!! poniżej znajduje się materiał archiwalny Dni Chełma 2013 czyli Jarmark z Bieluchem
Znana francuska grupa Gipsy Kings oraz Gang Marcela, Paweł Stasiak i zespół Papa D wystąpią podczas tegorocznych Dni Chełma, które mają odbyć się pod nową nazwą „Dni Chełma - Jarmark z Bieluchem”. Ostateczny program imprezy jeszcze nie jest gotowy, ale nie należy się spodziewać rewolucyjnych zmian.
Nowością mają być Nocny Maraton Filmowy z Duchami w kinie „Kultura” i kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła. Nowa będzie też nazwa „Dni Chełma - Jarmark z Bieluchem”. I tyle. Reszta proponowanego programu, choć jeszcze nie w pełni gotowego, do złudzenia przypomina Dni Chełma z poprzednich lat.  Tegoroczna impreza została zaplanowana na weekend 1-2 czerwca. Pierwszego dnia na pl. Łuczkowskiego pojawi się szereg urządzeń lunaparkowych, zjeżdżalni i trampolin, z których dzieci będą korzystać bezpłatnie. Zaprezentują się też grupy artystyczne, widzowie zobaczą widowiska teatralne, będą też warsztaty taneczne. Po południu rozpocznie się koncertowa część pierwszego dnia obchodów święta miasta. Na dzień dobry na scenie wystąpią grupy młodzieżowe oraz pierwsza z gwiazd discopolowa grupa Solaris, znana głównie z utworów „I niech zawsze już będzie tak...” oraz wyświetlanego na Youtube już blisko 2 mln razy przeboju „Szmaragdy i diamenty”. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpi główna gwiazda tegorocznych Dni Chełma - Rico Sanchez and Gypsy Kings, grająca mieszkankę rumby i flamenco z elementami popu. Gipsy Kings to francuska grupa muzyczna, której skład tworzą artyści wywodzący się z hiszpańskich Romów. Najbardziej znanymi utworami zespołu są m.in. „Bamboleo”, „Djobi Djoba”, „Eschucha Me”. Ostatnim elementem piątkowej imprezy będzie Nocny Maraton Filmowy z Duchami, który rozpocznie się o godzinie 22.30 w kinie Kultura. Drugi dzień ma przebiegać w nieco jarmarcznym stylu. Odbędzie się kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła. Na scenie zagrają: zespoły ludowe i kapele podwórkowe. Nie zabraknie też chełmskich akcentów: Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Orkiestry Dętej Cementowni Chełm oraz Chełmskiego Chóru Gospel. O godzinie 17.00 wystąpi znany zespół Gang Marcela, czyli country po polsku. Działająca od lat 80-tych grupa jest znana z takich przebojów, jak: „Ojciec żył tak jak chciał” i „Tyle złamanych serc”. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie natomiast Paweł Stasiak i zespół Papa D. - Cały czas pracujemy nad Dniami Chełma - mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor ChDK. - Dlatego ciężko jest na obecną chwilę podać dokładny program imprezy. Na pewno atrakcji będzie jeszcze więcej i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Proponowany program przynajmniej na razie nie rzuca na kolana i wiele wskazuje na to, że tegoroczne Dni Chełma będą sztampowe. Jak co roku. źródło: http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&;view=item&id=9628:dni-che%C5%82ma-czyli-jarmark-z-bieluchem&Itemid=27

Kolejne daty wydarzenia: Obserwuj
sobota, 31-05-2014 01:00 - poniedziałek, 02-06-2014 00:59
sobota, 06-06-2015 01:00 - poniedziałek, 08-06-2015 00:59


Opinie komentarze FB i nasze