MAJÓWKA 2014 Nowogard

Wybierają się

Najbardziej aktywni...

Polecamy...

  • http://free-fun.pl/
  • maxnuta.pl/
  • image
  • kagus.pl
  • http://www.dodajsprzedaj.pl/
MAJÓWKA 2014 Nowogard
Czas
Od : czwartek, 01.05.2014 00:00
Do : niedziela, 04.05.2014 23:59

(Czas zakończenia wydarzenia podany jest w przybliżeniu)

Miejsce
Krótki opis
Moderator
Dostępne miejsca
Brak limitu
Data dodania wydarzenia
dnia: 30-04-2013 , o godzinie: 09:12:23

Impreza cykliczna

Uwaga artykuł ten został dodany w ramach przypomnienia, naprowadzenia użytkowników serwisu na wydarzenie cykliczne. Nie zawiera on jednak aktualnych danych imprezy. Czas wydarzenia podany jest tutaj w przybliżeniu. Jeżeli będziemy już posiadać informacje na temat zbliżającej się uroczystości będą one od razu dodane. Proponujemy więc sprawdzać informacje na stronie w wyżej podanym okresie wydarzenia.

Zachęcamy również do samodzielnego sprawdzenia aktualnych informacji na stronach lokalnych wydarzenia np.:
http://www.ndk.pl/

Istnieje również możliwość samodzielnego dodania takich informacji za pomocą formularza http://free-fun.pl/utworz-wydarzenie Aby uzyskać dostęp do formularza należy najpierw się zarejestrować

Uwaga!!! poniżej znajduje się materiał archiwalny

KONCERTOWA MAJÓWKA

 
Jak spędzić majówkę w mieście? Nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy w mieście czeka na nas sporo atrakcji, w tym szereg wyjątkowych koncertów. Prezentujemy listę zespołów, które podczas tegorocznej majówki usłyszeć będzie można na koncertach w Nowogardzie. Gwiazdami nowogardzkiej majówki będą Top One, Loka i AbradAb. Top One zagra już 30 kwietnia, Lokę usłyszymy 1 maja, a AbradAba - 2 maja.

TOP ONE
wtorek, 30 kwietnia, godz. 20:30

2013 04 22 toponeTop One rozpoczął działalność w latach 80., a ich pierwszy utwór, to „Ciao Italia". Piosenka ta powstała z inspiracji odmianą muzyki dyskotekowej znaną jako italo disco, a za jej sprawą grupa zyskała popularność w całej Polsce. Top One ma na swoim koncie wystep na Gali Piosenki Popularnej i Chodnikowej w Sali Kongresowej, a także, pomimo sprzeciwu części polskiego środowiska muzycznego, na festiwalu piosenki polskiej w Opolu.
W ciągu już niemal 20 lat istnienia Top-One z zespołem współpracowało na stałe lub gościnnie bardzo wielu muzyków. Obecnie, po wielu latach różnych zawirowań personalnych zespół składa się z trzech muzyków. Od samego początku istnienia grupy jej filarem, wokalistą i głównym kompozytorem jest Paweł Kucharski. Oprócz niego Top-One tworzą klawiszowcy - Dariusz Zwierzchowski i Robert Gołaszewski.

 

LOKA
środa, 1 maja, godz. 21:00
Loka to rockandrollowa grupa, łącząca taneczne rytmy z przebojowymi melodiami i ogromną dawką pozytywnej energii. Tworzy ją trójka muzyków z Wrocławia, Iławy i Ostródy, którzy o stworzeniu zespołu zadecydowali przez ... Internet.
Pierwszy przebój zespołu, utwór pt. „Prawdziwe powietrze", wniósł na polską scenę dużo świeżości, uśmiechu i bezpretensjonalności i stał się jednym z największych przebojów minionego roku.
Piosenka otrzymała też dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards i zapewniła zespołowi występ na festiwalu TOPtrendy.
„Prawdziwe powietrze" to także tytuł debiutanckiej płyty zespołu, która ukazała się w listopadzie 2012. Autorem muzyki do wszystkich utworów jest Kamil Mikuła. Słowa napisał wokalista Loki, Grzegorz Porowski. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada Andrzej Karp, znany ze współpracy z największymi polskimi artystami w tym Anną Marią Jopek, Edytą Bartosiewicz i Marylą Rodowicz.

ABRADAB
czwartek, 2 maja, godz. 21:30
AbradAb - jeden z założycieli kultowej formacji rapowej Kaliber 44 - sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. Z macierzystą grupą był nominowany do Fryderyka; potem nadszedł czas na Złotą Płytę; z kolei utwór "Konfrontacje" z 2000 roku przez ponad 200 tygodni utrzymywał się na liście przebojów Radiostacji, ustanawiając tym samym rekord dla polskiego hip-hopu.
Na początku tego stulecia AbradAb był już postacią legendarną. Jego solowe wcielenie to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, zwłaszcza funku oraz reggae. Piąty solowy album rapera został wydany 21 kwietnia 2012 roku nakładem własnej wytwórni Inna-My-Twórnia. Na albumie gościnnie wystąpił tylko starszy brat Abradaba - Joka.
AbradAb nieprzerwanie koncertuje, dając występy na terenie całego kraju, ale także za granicą, m.in. w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Czechach oraz Francji.


Poza tym podczas nowogardzkiej majówki zagrają także:

Zespół Bursztyn
wtorek, 30 kwietnia, godz. 22:00
Czteroosobowy zespół muzyczny, który od kilkudziesięciu lat podtrzymuje tradycję rodzinną i gra na weselach, studniówkach, dancingach, balach sylwestrowych i różnego rodzaju zabawach. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno przeboje minionych lat jak i współczesne hity, które nie schodzą z czołówek list przebojów. Bursztyn specjalizuje się przede wszystkim w polskiej muzyce rozrywkowej, począwszy od lat 60., skończywszy na starannie wyselekcjonowanych przebojach współczesnych.

Zespół piosenki Ludowej Błyskawiczka z Nowogardzkiego Domu Kultury
„Raz na ludowo!", środa, 1 maja, godz. 16:30
Zespół piosenki ludowej Błyskawiczka powstał w 2009 roku. Powołany został do życia aby pogłębić wiedzę dzieci i młodzieży na temat polskiej kultury ludowej, pomóc im odkryć jej piękno oraz pobudzić zainteresowanie polskim folklorem. Głównym celem jest popularyzacja twórczości ludowej na Pomorzu Zachodnim. Zespół jest dwukrotnym laureatem przeglądu „Raz na Ludowo" w Goleniowie oraz zdobywcą III miejsca na Stepnickich Spotkaniach z Folklorem.

Kapela Rycha z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie
„Raz na ludowo!", środa, 1 maja, godz. 16:30
Kapela Rycha powstała w 1999r. i działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie. Zespół wykonuje stare utwory z Pomorza oraz innych regionów Polski. Jest wielokrotnym laureatem na przeglądach i festiwalach twórczości zespołów i solistów oraz prezentuje się na konkursach rejonowych, wojewódzkich , regionalnych oraz ogólnopolskich.

Wesołe Gospodynie z Dobrej
„Raz na ludowo!", środa, 1 maja, godz. 16:30
Zespół Wesołe Gospodynie powstał w lutym 2010 roku w Dobrej. Kierownikiem i instruktorem muzycznym zespołu jest Emil Chodań. Zespół gra i śpiewa piosenki ludowe z różnych regionów Polski m.in. z rzeszowskiego, kujawskiego oraz piosenki kurpiowskie.

Wesoła Ferajna z Nowogardzkiego Domu Kultury
„Raz na ludowo!", środa, 1 maja, godz. 16:30
Zespół obchodził w ubiegłym roku XX-lecie swojej działalności artystycznej. Wesoła Ferajna bierze udział w przeglądach i prezentacjach oraz ma na swoim koncie wiele osiągnięć w tym tytuły laureata na przeglądach folklorystycznych organizowanych w całej Polsce. Ostatnio prezentowali się w kilku gminach całego województwa podczas występów organizowanych w ramach Sceny Seniora.

Lipka z Kobylanki
„Raz na ludowo!", środa, 1 maja, godz. 16:30
Zespół z Kobylanki, którego instruktorem prowadzącym jest Zygmunt Kęszka. Członkowie grupy posiadają bogate doświadczenie w zakresie twórczości ludowej i folklorystycznej a w swoim repertuarze posiadają własne teksty oraz własną muzykę.

Rones
czwartek, 2 maja, godz. 20:00

Od trzech lat Rones gra covery Nalepy oraz Dżemu. Udziela się podczas WOŚP oraz innych imprez charytatywnych, a także promuje miasto Nowogard poza granicami Polski (Niemcy). W skład zespołu wchodzą Grzegorz (Szopen) - gitara solowa, Marcin (Osa) - perkusja, Piotrek (Babuch) - bas, Jarek - wokal.

źródło: http://www.ndk.pl/index.php?option=com_content&;view=article&id=684:koncertowa-majowka&catid=44:aktualnoci